Co robimy?

Nasza działalnosć jest zróżnicowana. Kliknij interesującą Cię kategorię.

Edukacja artystyczna i kulturalna

Dbamy o rozwój naszych podopiecznych także w sferze kultury i sztuki. Z nami mogą zarówno podziwiać innych artystów, jak i sami rozwijać swoje artystyczne talenty i zdolności.

Wielokrotnie wznawiany cykl warsztatów „Warsztaty artystyczne: Tacy sami” (współfinansowanych przez Gminę Wrocław) pozwala młodym obywatelom Wrocławia rozwinąć się pod względem kulturowym i artystycznym. To ciekawe połączenie wycieczek do miejsc odmiennych kulturowo z warsztatami pracy twórczej szczególnie podoba się najmłodszym i umożliwia im naukę przez sztukę.

„Warsztaty Filmowe – Mały Filmowiec” dały niepowtarzalną okazję naszym ich uczestnikom do nakręcenia własnego filmu! (również finansowane przez Gminę Wrocław)

W ramach zachęcania naszych podopiecznych do edukacji i rozwijania zainteresowań zorganizowaliśmy dla nich także udział w wielu imprezach odbywających się w Operze i w Filharmonii Wrocławskiej. Podopieczni mogli nabyć bilety za darmo lub po obniżonych cenach.

Szukasz więcej informacji? Masz pomysł? Skontaktuj się z nami!

Korepetycje i rozwój uzdolnień

W każdym roku pomagamy wielu naszym podopiecznym w nauce poprzez korepetycje. Dzięki indywidualnemu wsparciu wspólnie cieszymy się ich sukcesami w szkole.

Przez korepetycje pomagamy dzieciom z rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i innym w zdobywaniu wiedzy niezbędnej w samodzielnym starcie życiowym. Większość zajęć odbywa się dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którym z całego serca dziękujemy!

Chcesz się zaangażować? Skontaktuj się z nami!

Prezenty świąteczne

W każde święta Wielkanocy i Bożego Narodzenia obdarowujemy potrzebujących. Wiemy, że razem z prezentami zanosimy im także ogromną radość.

Obdarowaliśmy, jak dotąd:

• pacjentów wrocławskiego Hospicjum Domowego WTOP,
  • podopiecznych Świetlicy Środowiskowej „ORSEM”,
  • młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Miliczu,
  • dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Klub Mrowisko” w Jaworze
  • podopiecznych Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze,
  • dzieci i młodzież w Ugandzie (przy współpracy z Honoratą i Piotrem Wąsowskimi),
  • naszych podopiecznych, którym pomagamy w usamodzielnianiu się,
  • dzieciom i młodzieży ze środowisk ubogich, domów dziecka.

Nasze prezenty, to najczęściej:

• ręcznie malowane kubki,
  • przybory sportowe,
  • przybory szkolne,
  • słodycze,
  • kosmetyki,
  • kartki świąteczne.

Chcesz wziąć udział w tworzeniu prezentów? Pomalować kilka kubków lub stworzyć kilka kartek świątecznych? (Koniecznie zaproś do tego znajomych!) Wiesz, kogo jeszcze możemy obdarować? Skontaktuj się z nami!

Usamodzielnianie

Wspieramy pełnoletnich wychowanków domów dziecka. Pomagamy im w rozpoczęciu samodzielnego życia.

• Całorocznie wspieramy naszych podopiecznych w studiach (poprzez pomoc w opanowaniu trudniejszych przedmiotów).
  • W szczególnych sytuacjach organizujemy doraźną pomoc finansową.
  • Pomagamy w zakupie i pozyskiwaniu z darowizn: podręczników, ubrań, artykułów gospodarstwa domowego, żywności.

Masz pomysł, jak jeszcze możemy pomagać. Chcesz się zaangażować? Skontaktuj się z nami!

Wakacje edukacyjne

Uczyć bawiąc. Bawić ucząc. Łączyć przyjemne z pożytecznym. Oto motto kolonii i półkolonii edukacyjno – wychowawczych, które co roku od 2005 r. organizujemy we współpracy z Miastem Wrocław dla potrzebujących dzieci.

Półkolonie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i poznanie czegoś nowego. Nasi podopieczni kończą ferie z nami znacznie lepiej znając swoje miasto, z uśmiechami na ustach. Do naszych półkolonii włączamy często program zachowań prozdrowotnych dot. m.in. profilaktyki uzależnień.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami!

Wsparcie rzeczowe

Niesiemy pomoc również poprzez wsparcie rzeczowe. Cieszymy się mogąc dostarczyć nie tylko to, co niezbędne, ale także to, co przynosi radość. Najczęściej przez nasze ręce przechodzą kosmetyki, środki higieny osobistej, środki czystości, artykuły spożywcze, słodycze, odzież i obuwie.

Wsparliśmy już:

• podopiecznych Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Miliczu
  • młodzież z Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego w Wierzbicach
  • dzieci w Domu Małych Dzieci w Jaworze
  • dzieci z Przedszkola Nr 4 w Jaworze
  • podopiecznych Świetlicy Środowiskowej „Klub Mrowisko” w Jaworze
  • dzieci z Domu Dziecka w Górcu
  • dzieci z wielu innych domów dziecka
  • indywidualnie wiele osób ubogich

Masz coś do przekazania? Wiesz, kto potrzebuje wsparcia rzeczowego? Chcesz się zaangażować? Skontaktuj się z nami!