Twój 1% może wiele zdziałać

PIT 2019

darmowy popularny program do rozliczenia rocznego PIT

W tym roku możemy przekazać 1% na kilka sposobów:

1. Poprzez PIT rozliczony przez Ministerstwo Finansów w portalu www.podatki.gov.pl. Po zalogowaniu do swojego PIT-a (dotyczy to tylko PIT-37 i PIT-38) możesz wpisać numer KRS organizacji, którą chcesz wesprzeć jednym procentem lub po prostu zostawić KRS organizacji, którą wspierałeś w zeszłym roku (warto sprawdzić, czy ta informacja została wstawiona automatycznie - system jest nowy i ciagle w fazie rozwoju). Pamiętajmy - system automatycznie "złoży" nasz PIT 30.04.2020!
  2. Przez deklarację PIT w wersji papierowej bądź rozliczenie za pomocą programu do rozliczeń - jak w latach poprzednich, wpisujemy właściwy KRS w polu 123. Polecamy program IPS!
  3. Osoby rozliczane przez ZUS wysyłają do odpowiedniego Urzędu Skarbowego załącznik PIT-OP z wpisanym numerem KRS odpowiedniej organizacji, uprawnionej do przekazywania 1%.

Nasz nr KRS: 0000214806

1% podatku mogą przekazać ( również przez e-deklaracje ) poniżej odpowiednie PIT-y :

• ryczałtowcy – PIT28
  • przedsiębiorcy – PIT36