Pomagamy osobom w trudnych sytuacjach życiowych.

Staramy się "dotykać" źródła ludzkich problemów, a nie tylko usuwać objawy. Pomagamy innym  usamodzielniać się i rozwijać. Szczególnie promujemy edukację i rozwój osobisty.

Pomagamy osobom w trudnych sytuacjach życiowych.

Historia

Fundacja KAIROS została zarejestrowana w roku 2004 po rocznej działalności polegającej
na spontanicznych akcjach charytatywnych, m.in. niesienia pomocy materialnej Domowi Małego Dziecka w Jaworze i Schronisku dla Kobiet i Matek z Dziećmi we Wrocławiu. Widząc olbrzymie potrzeby i ofiarność wielu ludzi, postanowiliśmy sformalizować naszą działalność tworząc organizację, która mogłaby połączyć potrzebujących z tymi, którzy te potrzeby chcą i
mogą zaspokoić.

Od momentu założenia Fundacji KAIROS nawiązaliśmy współpracę m.in. z rodzinnymi i państwowymi domami dziecka, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Hospicjum Domowym. Powiększyło się również znacząco grono współpracowników fundacji, obecnie jest nas ponad 40 osób.

Zespół fundacji

Fundacja Kairos to kreatywni ludzie, którzy nie biorą życia takim jakie jest, tylko chcą je zmieniać, czyniąc lepszym. Mają w tym pasję i radość, bo mocno wierzą, że jest to możliwe i właściwe. Pomysł na powstanie Fundacji zrodził się w momencie, kiedy ludzie, widząc ogromne potrzeby innych, chcieli coś z tym zrobić. Okazał się, że w sposób „prywatny” nie jest to możliwe na dużą skalę, stąd celem stało się założenie Fundacji. Ponieważ Kairos oznacza m.in „stosowną porę, czas krytyczny” uznaliśmy że będzie to dobra nazwa dla naszego dzieła – bo wszystko zaczęło się do decyzji: „dość siedzenia, czas zacząć pomagać innym”. I robimy to – wciąż z radością pomagamy innym , nieprzerwanie od ponad 13 lat.

Rada Fundacji

Bolesław Paliwoda

Piotr Probierz

Członek

Janusz Pisula

Członek

Zarząd Fundacji

Roman Rybotocki

Krystyna Rybotocka

Wiceprezes

Rafał Lipski

Kontakt dla sponsorów

Biuro rachunkowe "Saldo"

Księgowość

Chcesz dołączyć do naszego zespołu wolontariuszy?

Fundacja Kairos

Naszą misją jest pomaganie ludziom tak, aby zmieniając się od wewnątrz, mogli czynić świat lepszym dla siebie, swoich bliskich i szeroko pojętego otoczenia.