Liczy się każdy krok
w dobrą stronę

Liczy się każdy krok w dobrą stronę.

Nasza Misja

Naszą misją jest pomaganie ludziom w trudnych sytuacjach życiowych tak, aby zmieniając siebie, mogli czynić świat lepszym dla siebie, swoich bliskich i swojego otoczenia.

Naszą misją jest pomaganie ludziom w znalezieniu ich własnych, indywidualnych talentów. Wierzymy, że każdy z nas przyszedł na świat z "zakodowanym" zespołem cech, których znalezienie i wykorzystanie jest kluczowe, żeby nasze życie było szczęśliwe i spełnione. Zależy nam, aby zdolności zostały odkryte bardzo wcześnie, dlatego też nasze główne działania skupiają się na dzieciach w wieku szkolnym i młodzieży.

Naszą misją jest wspieranie i udzielanie długotrwałej pomocy tak, aby nie tylko zaspakajać bieżące potrzeby,  ale dawać też narzędzia do trwałej zmiany PRZYSZŁOŚCI.

Jak ją realizujemy?

Jako kreatywni i zaangażowani ludzie, z doświadczeniem życiowym, wiedzą i pasją, pomagamy innym pokonywać trudności codziennego życia i podnieśc jego jakość przez edukację, rozwój osobisty, rozwijanie pasji i zainteresowań. Staramy się "dotykać" źródła ludzkich problemów, a nie tylko usuwać objawy. Pomagamy innym  usamodzielniać się i rozwijać.  Pracujemy z dziećmi i młodzieżą zagrożonymi wpływem tzw. PAW-ia - "Postmodernistycznego Anonimowego Wychowawcy"* - organizujemy dla nich aktywności, które zachęcają do aktywności i działania, odkrywania pasji i zainteresowań, budowania systemu zdrowych wartości. Organizujemy obozy letnie i zmiowe, wycieczki, półkolonie, białe szkoły, zajęcia pozalekcyjne czy korepetycje. Naszym podopiecznym pomagamy również praktycznie - pomagając załatwiać sprawy formalne i urzędowe, przekazując pomoc materialną.
Od momentu założenia Fundacji KAIROS nawiązaliśmy współpracę z rodzinami zastępczymi, rodzinnymi
i państwowymi domami dziecka, ośrodkami szkolno - wychowawczymi we Wrocławiu i w regionie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu, Gminą Wrocław, PCPR w Lubaniu, PCPR we Wrocławiu, PCPR w Trzebnicy, PCPR w Legnicy, Hospicjum Domowym we Wrocławiu, organizacjami charytatywnymi w Polsce i zagranicą.

*"twór amorficzny i bezosobowy, który nie ma żadnych światopoglądowych wyróżników. On tylko chce się podobać. Paw to symbol kultury masowej. Bezpłodnej i pozbawionej choćby cienia heroizmu" link

Nasza historia

Fundacja "KAIROS" została zarejestrowana w roku 2004 po rocznej działalności polegającej na spontanicznych akcjach charytatywnych, m.in. niesienia pomocy materialnej Domowi Małego Dziecka w Jaworze i Schronisku dla Kobiet i Matek z Dziećmi we Wrocławiu. Widząc olbrzymie potrzeby i ofiarność wielu ludzi, postanowiliśmy sformalizować naszą działalność tworząc organizację, która mogłaby połączyć potrzebujących z tymi, którzy ich potrzeby chcą i mogą zaspokoić. Ponieważ Kairos oznacza m.in "stosowną porę, czas krytyczny" uznaliśmy, że będzie to dobra nazwa, bo wszystko zaczęło się od decyzji, że czas zacząć pomagać innym. I robimy to wziąć z radością, pomagamy innym nieprzerwanie od ponad 15 lat.

Film o naszej fundacji link

Dokumenty fundacji

Członek Zarządu

Sylwia Siekierka

Menadżer ds. Projektów

Chcesz dołączyć do naszego zespołu wolontariuszy?