Twoje 1,5% podatku może wiele zdziałać!

Twój 1% może wiele zdziałać

Kairos-PITy

Co roku zachęcamy do skorzystania z możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej fundacji i wsparcia naszych działań - jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.

Kto może przekazać 1,5% podatku na organizację pożytku publicznego (OPP)?

• rozliczający się poprzez skalę podatkową czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%;
  • rozliczający się ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych;
  • rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe.

Jak przekazać 1,5% podatku?

• rozliczając się poprzez program  - szczególnie polecamy program naszego partnera www.pity.pl - w odpowiedniej rubryce wpisujemy nr KRS organizacji i podajemy kwotę, czyli 1,5% podatku należnego. Jeżeli znamy i chcemy wesprzeć cel szczegółowy, to również go wpisujemy.
  • PIT-y podatników są również dostępne na stronie www.podatki.gov.pl - logując się za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej możemy edytować i wprowadzać zmiany w naszym PIT-cie. Jeżeli wskazaliśmy w poprzednim roku beneficjenta naszego 1,5% , to system automatycznie przeniesie go do tegorocznej deklaracji. Zamiana beneficjenta wymaga edycji PIT-a i wprowadzenia nowego KRS i ew. celu szczegółowego. Zawsze zachęcamy do przejrzenia PIT-a przed jego zatwierdzeniem (które następuje również automatycznie 02.05.2023), żeby zweryfikować poprawność KRS czy ew. celu szczegółowego wybranego OPP.
  • renciści i emeryci, którzy są rozliczani tylko przez organ rentowy i nie wykazali dodatkowego dochodu, wymagającego złożenia zeznania podatkowego PIT-36 lub PIT-37, mogą również przekazać 1,5% na wybraną organizację OPP, wysyłając do Urzędu Skarbowego formularz PIT-OP (do pobrania tutaj), z podaną nazwą OPP, jej numerem KRS oraz ew. celem szczegółowym.

Ważne!

Deklaracje podatkowe składamy do 30.04.2024. Do tego czasu możemy wprowadzać zmiany w naszej deklaracji na stronie www.podatki.gov.pl lub wysłać PIT-OP.

i wsparcia naszych działań - jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.

Jak przekazać 1% podatku?

• rozliczając się poprzez program  - szczególnie polecamy program naszego partnera www.pity.pl - w odpowiedniej rubryce wpisujemy nr KRS organizacji i podajemy kwotę, czyli 1% podatku należnego. Jeżeli znamy i chcemy wesprzeć cel szczegółowy, to również go wpisujemy.
  • PIT-y podatników są również dostępne na stronie www.podatki.gov.pl - logując się za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej możemy edytować i wprowadzać zmiany w naszym PIT-cie. Jeżeli wskazaliśmy w poprzednim roku beneficjenta naszego 1% , to system automatycznie przeniesie go do tegorocznej deklaracji. Zamiana beneficjenta wymaga edycji PIT-a i wprowadzenia nowego KRS i ew. celu szczegółowego. Zawsze zachęcamy do przejrzenia PIT-a przed jego zatwierdzeniem (które następuje również automatycznie 2.05.2022), żeby zweryfikować poprawność KRS czy ew. celu szczegółowego wybranego OPP.
  • renciści i emeryci, którzy są rozliczani tylko przez organ rentowy i nie wykazali dodatkowego dochodu, wymagającego złożenia zeznania podatkowego PIT-36 lub PIT-37, mogą również przekazać 1% na wybraną organizację OPP, wysyłając do Urzędu Skarbowego formularz PIT-OP (do pobrania tutaj), z podaną nazwą OPP, jej numerem KRS oraz ew. celem szczegółowym.

Ważne!

Deklaracje podatkowe składamy do 2.05.2022. Do tego czasu możemy wprowadzać zmiany w naszej deklaracji na stronie www.podatki.gov.pl lub wysłać PIT-OP.

i wsparcia naszych działań - jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.

Ważne!

Co roku zachęcamy do skorzystania z możliwości przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji i wsparcia naszych działań - jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.

Kto może przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego (OPP)?

• rozliczający się poprzez skalę podatkową czyli poprzez standardowy PIT roczny
    z opodatkowaniem 18% i 32%;

Ważne!

Co roku zachęcamy do skorzystania z możliwości przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji i wsparcia naszych działań (jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego).

• rozliczający się podatkiem liniowym;
    rozliczający się ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych;