Okres tzw. "lock down" w związku z pandemią COVID-19 okazał się bardzo twórczy jeżeli chodzi o nowe projekty i sprzyjający - paradoksalnie! - nawiązywaniu nowych, inspirujących kontaktów.

Wszystko się zaczęło od przypadkowego spotkania w styczniu 2020 z panią z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i luźno rzuconej myśli o potrzebie promocji rodzicielstwa zastępczego. Polubiony kiedyś fanpage Gliwickiego Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych "Pod Skrzydłami" (@podskrzydłami) dał okazję do pierwszego kontaktu i rozpoczęcia naszego filmowego projektu. W międzyczasie poznaliśmy również Fundację "Przystanek Rodzina", dzięki której przekazaliśmy prezenty rodzinom zastępczym w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego.

Jak już pisałam w poprzednim poście, bardzo nam leży na sercu kwestia rodzicielstwa zastępczego. Od lat wspieramy m.in. usamodzielnianą młodzież i wiemy, jak ważne jest dla dzieci i młodzieży wzrastanie w otoczeniu rodziny - choćby zastępczej. Dlatego postanowiliśmy porozmawiać z ludźmi, którzy na codzień zajmują się pieczą zastępczą i udostępnić te rozmowy w formie krótkich filmików.
Po co? Po to, żeby pokazać, na czym to właściwie polega i jak niezwykłymi i jednocześnie zwykłymi ludźmi są rodzice zastępczy. Gorąco chcemy promować tę ideę i zachęcić do zaangażowania jak największą ilość rodzin i osób samotnych.

Na naszym kanale na YouTube możecie posłuchać historii rodziców zastępczych (seria "Nasze historie") - opowiadają o tym, jak zaczęła się ich przygoda z pieczą zastępczą. Dzielą się swoimi doświadczeniami, przeżyciami i przemyśleniami (seria "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć"). Wierzymy, że ich historie będą inspiracją dla tych, którzy myślą o zostaniu rodzicami zastępczymi. Ale też i dla tych, którzy chcą wspierać w jakikolwiek sposób działające i przyszłe rodziny zastępcze. Warto.

Zapraszamy na nasz kanał YouTube