Projekt "Pani Zofia"

To dla nas wielka duma i przywilej, że możemy wspierać Panią Zofią Teligę – Mertens. Pani Zofia została odznaczona orderem Orła Białego, najwyższym odznaczeniem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej za  zaangażowanie w sprowadzanie do Ojczyzny Polaków zamieszkałych w Kazachstanie. Pani Zofia poświęciła tej misji całe swoje życie i ciągle ją kontynuuje, mimo przeżytych lat i własnych potrzeb zdrowotnych. Pomagamy jej w bieżących sprawach, dbamy o jej zdrowie i samopoczucie, finansując m.in. dodatkową opiekę zdrowotną czy wyposażając jej mieszkanie w dodatkowe usprawnienia.

Naszą pomoc dla Pani Zofii można wspierać przelewając pieniądze na jedno z kont naszej fundacji z tytułem przelewu "Pani Zofia".

Pani Zofia jest również bohaterką reportażu i filmu dokumentalnego - warto je obejrzeć!

"Szklane domy pani Zosi" link
Reportaż z TVP 3 link