Rodzicielstwo zastępcze

Od samego początku istnienia fundacji ściśle współpracujemy z rodzinami zastępczymi, rodzinnymi domami dziecka czy rodzinnymi pogotowiami opiekuńczymi. Pomagamy w organizacji korepetycji i zajęć dodatkowych, wspieramy materialnie. Przez te lata współpracy nabraliśmy wielkiego szacunku do osób zaangażowanych w rodzinną pieczę zastępczą, widzimy, jak wielkie znaczenie ma dla dzieci i młodziezy dorastanie w rodzinie. Mimo, że nie własnej, ale jednak rodzinie.

Dlatego postanowiliśmy wykorzystać czas tzw. lockdown w 2020 roku na przeprowadzenie wywiadów z osobami na codzień zajmującymi się dziećmi w ramach rodzinnej pieczy zastępczej. Wypytaliśmy ich o ich historie, rozmawialiśmy o pięknych i trudnych chwilach, ale przede wszystkim - o istocie rodzicielstwa zastępczego. A wszystko po to, aby jak najwięcej ludzi usłyszało i podjęło się tej niezwykłej działalności. Dziękujemy Gliwickiemu Stowarzyszeniu Rodzin Zastępczych "Pod Skrzydłami" za poświęcony nam czas i niezwykle ważne historie! Nasze rozmowy możecie oglądać tutajtu.