Dziewczynka całująca uśmiechniętego ojca. Na górze logo fundacji "KAIROS". Na środku biała plansza z napisem "Dziękujemy! Za wasze serca i waszą pracę". Po prawej stronie na pomarańczowym tle napis "Dzień rodzicielstwa zastępczego 30.05.2021"

Czy warto świętować rodzicielstwo zastępcze? Oczywiście, i to najlepiej przez cały rok!

Jak świętujemy?

Rok temu, podczas lockdown'u, łatwo można było uznać, że "nic się nie uda". Ale można też było wykorzystać fakt, że ograniczenia to fantastyczny pokarm dla kreatywności :-). Pomysł, który wpadł nam wtedy do głowy link był tak dobry, że postanowiliśmy uczynić z niego tradycję. A więc również w tym roku przygotowaliśmy i dostarczyliśmy osobiście prezenty i podziękowania rodzinom i osobom samotnym, prowadzącym rodziny zastępcze, pogotowia opiekuńcze i rodzinne domy dziecka.

Kim są ci, którym dziękujemy?

Kim są ci, którym dziękujemy? To ludzie, którzy nie robią ani kariery ani nie zbijają kokosów na swojej pracy. Każdy z rodziców, których udało nam się poznać, traktuje swoje zajęcie jako coś oczywistego, zwykłego. A przecież zastępują rodziców dzieciom, które straciły domy i przeżyły niewyobrażalne traumy. Codziennie, krok po kroku starają się zaleczyć rany, pocieszyć, ukoić rozszalałe emocje, uczą, jak żyć. Gotują, sprzątają, pomagają w odrabianiu lekcji, i często cierpią powodu rozstań, kiedy kolejne dziecko odchodzi do rodziny adopcyjnej albo wraca do rodziny biologicznej. Pamiętajmy o nich. Doceńmy ich. Wspierajmy tych, którzy podjęli to wyzwanie.

W tym roku dotarliśmy do 14 rodzin we Wrocławiu i okolicach, dzięki Fundacji "Bless" mogliśmy pośrednio podziękować również zaprzyjaźnionym rodzinom w Gliwicach! Nasi wolontariusze przez cały tydzień rozwozili prezenty, dziękowali, rozmawiali, były nawet łzy wzruszenia 🙂

Kto w tym roku dziękował z nami?

Dziękujemy serdecznie naszym darczyńcom, którzy w tym roku tak hojnie wsparli naszą akcję:
* Ilonie, Ewie, Kamili i Gosi - za hojne wsparcie finansowe, które przeznaczyliśmy na bony podarunkowe na zabiegi dla spracowanych dłoni oraz dobre czekolady 🙂
Klinice Neurorehabilitacji - za karty podarunkowe na porady fizjoterapeuty, psychologa i logopedy
AnnaBEE - za Miód Malinę Witaminę i dezodoranty naturalne
Etno Cafe S.A. - za super kawę
Pracownia Fryzjerska Izabela Jankowiak - za karty podarunkowe na usługi fryzjerskie
Growing You - za wsparcie finansowe i coaching dla rodzin zastępczych
M.M. Macko - za książki z autografem autorki
Perfect Look Dorota Idzi - za karty podarunkowe na usługi fryzjerskie
Akademia Piękna Patrycja Bednarska - za kartę podarunkową na usługi fryzjerskie
Salon Fryzjerski "U Małgosi" - za kartę podarunkową na usługi fryzjerskie
Sushi Okami - za bon podarunkowy na sushi