Listopad 23, 2018

TACY SAMI W KULTURALNYM WROCŁAWIU 2018 – podsumowanie

Film podsumowujący projekt Tacy Sami w Kulturalnym Wrocławiu 2018.
Zrealizowany przez uczestników warsztatów filmowych, które realizowane były w ramach projektu.

Listopad 18, 2018

Akcja PACZKA :)

Już wkrótce, po raz kolejny, organizujemy "Mikołaja" dla naszych podopiecznych.
Sponsorzy mile wdziani:) Jesteś producentem wyrobów dla dzieci? Masz sklep z takim artykułami lub po prostu CHCESZ POMÓC?
Serdecznie zapraszamy do kontaktu r.rybotycki@fundacjakairos.org

Listopad 4, 2018

Relacja z wycieczki do Synagogi wrocławskiej

Nasi uczestnicy projektu podczas wizyty we wrocławskiej Synagodze.
Ostatni przystanek w kulturowo- historycznej podróży po Wrocławiu.
Projekt realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz Gminę Wrocław.

Październik 31, 2018

Odwiedziliśmy Katedrę Prawosławną w „Dzielnicy 4 Wyznań”

Kolejny przystanek w naszym projekcie historyczno- kulturowym „Tacy Sami w Kulturalnym Wrocławiu 2018”. W sobotę 27.10.2018 odwiedziliśmy Katedrę Prawosławną w „Dzielnicy 4 Wyznań”.Naszym gospodarzem był Ks. Mieczysław, który przedstawił nam tradycję kościoła prawosławnego. Była to niezamawiane lekcja kultury, historii oraz wiary. 👍😀
Projekt jest realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz Gminę Wrocław.

Październik 31, 2018

Co się działo w PAŹDZIERNIKU

Poniżej opisujemy, pokrótce, co działo się u nas w październiku 2018.

Przez cały miesiąc realizowaliśmy zadania programów „Tacy sami 2018” oraz Centrum Klubowe „Poznaj Swój Talent” które finansowane są z dotacji Gminy Wrocław.

Dodatkowo zapłaciliśmy za zakup okularów korekcyjnych dla podopiecznego DPS w Wiązowie, wysłaliśmy kolejną paczkę do Ugandy oraz sfinansowaliśmy operację oka młodej dziewczyny.

W październiku rozpoczęła się również kontrola rozliczenia dotacji na cele Centrum Klubowe Poznaj Swój Talent za rok 2017.

Październik 22, 2018

W sobotę odbyła się wycieczka po Ostrowie Tumskim, zdobyto szczyt katedry oraz odbyto rejs statkiem po Odrze

Fotorelacja z kolejnej kulturalno-historycznej wycieczki po Wrocławiu w ramach projektu „Tacy Sami 2018”, która odbyła się w sobotę 20.10.2018.
Tym razem uczestnicy przeszli przez historię Wrocławia, zwiedzali Ostrów Tumski, zdobyli szczyt katedry, odbyli rejs statkiem po Odrze.
W najbliższy wtorek warsztaty!!!
Projekt realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz finansowany przez Gminę Wrocław.

Wrzesień 30, 2018

Fotorelacja z sobotniej wycieczki do Kościoła Ewangelickiego

Fotorelacja z 2 kulturalno-historycznej wycieczki po Wrocławiu w ramach projektu „Tacy Sami 2018”, która odbyła się w sobotę 29.09.
Tym razem uczestnicy odwiedzili kościół ewangelicki oraz mostek czarownic. Byli na tropach reformacji, Dzielnicy 4 świątyń oraz legendy związanej z mostkiem👍😀
W najbliższy wtorek warsztaty!!!

Wrzesień 18, 2018

Pierwsze warsztaty w ramach projektu Tacy Sami 2018

W ramach projektu „Tacy Sami 2018” odbyły się dziś pierwsze warsztaty.
Jednym z bloków warsztatowych były zajęcia filmowe, które będą odbywać się w każdy wtorek od 15.10. Realizowane były zajęcia teatralne, kulinarne, plastyczne.
Projekt realizowany jest w SP Nr 103 we Wrocławiu (ZS Nr 6) i współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Wrzesień 16, 2018

Wycieczka po historii rynku Wrocławskiego

Pierwsza sobotnia wycieczka w ramach projektu „Tacy Sami w kulturalnym Wrocławiu 2018”

Wycieczka po historii rynku Wrocławskiego, warsztaty w Muzeum Pana Tadeusz i zdobycie wieży widokowej w Kościele Garnizonowym.

Projekt realizowany przez Fundację KAIROS, Szkołę Podstawową Integracyjną Nr 103 (ZS Nr 6) oraz finansowany przez Gminę Wrocław.

Wrzesień 14, 2018

Rozpoczynamy kolejną edycję projektu kulturalnego „Tacy Sami w kulturalnym Wrocławiu 2018”.
Cykl sobotnich wycieczek i wtorkowych warsztatów.
Wrocławskie ośrodki kultury oraz warsztaty rozwijające umiejętności: filmowe, plastyczne, kulinarne, historyczne, teatralne.

W najbliższa sobotę 15.09 zbiórka pod pręgierzem na Rynku. Tym razem udamy się poprzez historie rynku wrocławskiego do Muzeum Pana Tadeusza.
Zbiórka pod pręgierzem na Rynku g.10.00!!!

Projekt realizowany we współpracy ze Szkoła Podstawową Integracyjną Nr 103 (ZS Nr 6) ul. Nowodworska 70-82
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

harmonogram:

Fundacja Kairos

Naszą misją jest pomaganie ludziom tak, aby zmieniając się od wewnątrz, mogli czynić świat lepszym dla siebie, swoich bliskich i szeroko pojętego otoczenia.