Czerwiec 10, 2019

Pani Zofia

Pani Zofia to niezwykła osoba. Ciągle zajęta i zatroskana losami innych. Notatnik pełen adresów i telefonów - wystarczy, że poprosisz o kontakt do ważnej osoby, otwiera go i dyktuje ci odpowiedni numer. Jak pod niego zadzwonisz, to nie możesz się nadziwić, że jej nazwisko budzi taki respekt i otwiera taaakie drzwi. Czasami lepiej nie dzwonić zbyt wcześnie, bo często ciekawa książka sprawia, że czyta ją do końca, często do rana - więc odsypia nocną lekturę. Jest przenikliwa, a jej poczucie humoru musuje jak dobry szampan. Nie prosi o nic dla siebie, nie oczekuje, za to ciągle martwi się o innych.

Pani Zofia Teliga-Mertens jako młoda dziewczyna w czasie wojny została wywieziona do Kazachstanu. Po wojnie wróciły razem z matką do Polski, ale wielu Polaków zostało tam w zasadzie na zawsze. Ich los nie dawał i nie daje Pani Zofii spokoju. Kiedy udało jej się odzyskać jako rekompensatę za pozostawiony na Kresach majątek rodziców zabudowania na terenie dawnego osiedla wojsk radzieckich, oddała je 40 rodzinom sprowadzonym z Kazachstanu. To tzw. „Kresówka”, czyli Szczytnica koło Bolesławca. Zorganizowała repatriantom pracę i zapewniła wsparcie na rozpoczęcie życia w nowej dla nich rzeczywistości. Za swoją działalność społeczną i charytatywną otrzymała w 2017 roku Order Orła Białego z rąk Prezydenta RP.

W Kazachstanie pozostaje ciągle wielu Polaków. Część z nich to osoby starsze i schorowane.  Nie jest prosto sprowadzić ich do Polski, głównie z powodów formalnych. Ale Pani Zofia nie ustaje. Czasami zmęczona, czasami zniechęcona bezdusznością przepisów i zwykłą ludzką niesolidnością, nie ustaje w walce o dobro swoich podopiecznych z Kresówki i tych, którzy ciagle czekają na powrót do kraju rodziców i dziadków.

Znamy i wspieramy Panią Zofię od 2016 roku. Chcemy obecnie intensyfikować nasze działania w zakresie leczenia jej problemów zdrowotnych i ułatwić jej nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też umożliwić pracę społeczną, która ją tak pochłania. Jeżeli chcesz razem z nami wesprzeć Panią Zofię, przekaż dowolną kwotę na konto Fundacji „KAIROS” nr 95 1750 0012 0000 0000 2219 7328, z dopiskiem „Pani Zofia” w tytule przelewu. 

Serdecznie dziękujemy!

Czerwiec 5, 2019

Fundacja „KAIROS” na Odnowienie Festival

Jako pasjonaci inwestowania w młode pokolenie nie mogliśmy ominąć takiej okazji! Razem z Centrum Chrześcijańskim "Kanaan" skorzystaliśmy z zaproszenia organizatorów 3 edycji Odnowienie Festival i 1.06. na Wyspie Słodowej we Wrocławiu zorganizowaliśmy zajęcia dla dzieci. Nasza "Strefa Twórczych Dzieci" tętniła życiem, a ilość chętnych do zbierania pieczątek i nagród przerosła zdecydowanie nasze oczekiwania! Można było rozegrać partię szachów lub warcabów, nauczyć się figur gimnastycznych, rzucać do celu, zrobić bransoletkę z koralików lub decoupage, zapleść warkoczyki i pomalować buzię. Wolontariusze - w różnym wieku i z różnych kontynentów - uwijali się jak w ukropie i w ukropie (słońce grzało nam solidnie :-), ale frajda była większa niż cokolwiek :-). Czekamy na kolejny festiwal #odnfest!

Kwiecień 19, 2019

Czy skorzystaliście już z możliwości odpisania Waszych darowizn od dochodu?

Jeżeli nie, to przed Wami ostatni tydzień na wypełnianie/weryfikowanie Waszych PIT-ów (przypominamy, że na stronie www.podatki.gov.pl znajdziecie już wypełniony PIT, ale darowizny i inne odliczenia musicie wprowadzić sami), na ewentualną korektę deklaracji jest czas do 31 maja (nie dotyczy PIT-28).

Poniższa infografika wyjaśnia, jak i komu możemy przekazać darowiznę w taki sposób, aby można było odpisać ją od dochodu.

Życzymy wysokich odpisów! 🙂

 

Luty 12, 2019

Obóz narciarski w Rabce!

Ferie dolnośląskie już za nami, ale nasi podopieczni na pewno jeszcze długo będą wspominać zaśnieżone stoki, jazdę o zachodzie słońca i super zabawę na obozie :-).

 

Styczeń 6, 2019

Posumowanie tego co działo się w grudniu.

Grudzień jest miesiącem podsumowań i rozpisywania nowych projektów, miało więc miejsce dużo spotkań organizacyjnych, np z Gminą Wrocław w sprawie nowego cyklu projektu „Tacy sami w kulturalnym Wrocławiu 2019”, z Zarządem oraz z innymi Organizacjami w celu wymiany doświadczeń i omówienia współpracy.

Nie zapomnieliśmy, oczywiście, o naszej działalności  - przekazaliśmy paczki świąteczne w Obornikach Śląskich w
Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich AURA, wsparliśmy CHD „Zatoka Pereł” w Woli Piotrowej oraz DPS Broniszewice.

Wszystkim sponsorom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za przekazaną dla innych cząstkę siebie 🙂

Listopad 23, 2018

TACY SAMI W KULTURALNYM WROCŁAWIU 2018 – podsumowanie

Film podsumowujący projekt Tacy Sami w Kulturalnym Wrocławiu 2018.
Zrealizowany przez uczestników warsztatów filmowych, które realizowane były w ramach projektu.

Listopad 18, 2018

Akcja PACZKA :)

Już wkrótce, po raz kolejny, organizujemy "Mikołaja" dla naszych podopiecznych.
Sponsorzy mile wdziani:) Jesteś producentem wyrobów dla dzieci? Masz sklep z takim artykułami lub po prostu CHCESZ POMÓC?
Serdecznie zapraszamy do kontaktu r.rybotycki@fundacjakairos.org

Listopad 4, 2018

Relacja z wycieczki do Synagogi wrocławskiej

Nasi uczestnicy projektu podczas wizyty we wrocławskiej Synagodze.
Ostatni przystanek w kulturowo- historycznej podróży po Wrocławiu.
Projekt realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz Gminę Wrocław.

Październik 31, 2018

Odwiedziliśmy Katedrę Prawosławną w „Dzielnicy 4 Wyznań”

Kolejny przystanek w naszym projekcie historyczno- kulturowym „Tacy Sami w Kulturalnym Wrocławiu 2018”. W sobotę 27.10.2018 odwiedziliśmy Katedrę Prawosławną w „Dzielnicy 4 Wyznań”.Naszym gospodarzem był Ks. Mieczysław, który przedstawił nam tradycję kościoła prawosławnego. Była to niezamawiane lekcja kultury, historii oraz wiary. 👍😀
Projekt jest realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz Gminę Wrocław.

Październik 31, 2018

Co się działo w PAŹDZIERNIKU

Poniżej opisujemy, pokrótce, co działo się u nas w październiku 2018.

Przez cały miesiąc realizowaliśmy zadania programów „Tacy sami 2018” oraz Centrum Klubowe „Poznaj Swój Talent” które finansowane są z dotacji Gminy Wrocław.

Dodatkowo zapłaciliśmy za zakup okularów korekcyjnych dla podopiecznego DPS w Wiązowie, wysłaliśmy kolejną paczkę do Ugandy oraz sfinansowaliśmy operację oka młodej dziewczyny.

W październiku rozpoczęła się również kontrola rozliczenia dotacji na cele Centrum Klubowe Poznaj Swój Talent za rok 2017.

Kontakt

s.siekierka@fundacjakairos.org
tel.: 790 699 468
więcej informacji kontaktowych

Social media

 

 
Social media


iconfinder_square-facebook_317727
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
logo_opp_kolor
Projekt strony: Rayski Studio  |  2018 Fundacja Kairos