Styczeń 8, 2019

1% może wiele zdziałać

PITy 1%darmowy popularny program do rozliczenia rocznego PIT

Nasz nr KRS: 0000214806

Przekazując nam jeden procent podatku pomożesz poprzez następujące działania:

• usamodzielnianie, czyli pomoc w starcie życiowym wychowankom domów dziecka rozpoczynającym dorosłe życie, (pomożesz w nauce, wyposażeniu mieszkania i stałej opiece).
  • wakacje edukacyjno – wychowawcze dla dzieci ubogich z rodzin patologicznych,
  • korepetycje dające podopiecznym domów dziecka i rodzin zastępczych szansę na normalne życie,
  • prezenty świąteczne dla naszych podopiecznych w czasie świąt Bożego Narodzenia i Wielkiejnocy.

Przekazując nam 1 procent podatku wesprzesz:

• dzieci z rodzinnych domów dziecka oraz ze środowisk patologicznych i rodzin ubogich,
  • osoby starsze, pozbawione opieki, niepełnosprawne i niedostosowane społecznie,
  • ludzi ubogich, samotnych i opuszczonych

1% podatku mogą przekazać ( również przez e-deklaracje ) poniżej odpowiednie pity :

• ryczałtowcy – PIT28
  • przedsiębiorcy – PIT36
  • przedsiębiorcy-liniowcy – PIT36L
  • pracownicy – PIT37
  • inwestorzy giełdowi – PIT38
  • osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT39

Wszystkie dostępne deklaracje: PIT-37,  PIT-28 , PIT-36 , PIT-36L , PIT-38 , PIT-39 , PIT/B , D , 2K , O , Z , ZG , PIT-28/A , PIT-28/B, NIP-7 , ZAP-3 (dawniej NIP-3).

Styczeń 6, 2019

Posumowanie tego co działo się w grudniu.

Grudzień jest miesiącem podsumowań i rozpisywania nowych projektów, miało więc miejsce dużo spotkań organizacyjnych, np z Gminą Wrocław w sprawie nowego cyklu projektu „Tacy sami w kulturalnym Wrocławiu 2019”, z Zarządem oraz z innymi Organizacjami w celu wymiany doświadczeń i omówienia współpracy.

Nie zapomnieliśmy, oczywiście, o naszej działalności  - przekazaliśmy paczki świąteczne w Obornikach Śląskich w
Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich AURA, wsparliśmy CHD „Zatoka Pereł” w Woli Piotrowej oraz DPS Broniszewice.

Wszystkim sponsorom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za przekazaną dla innych cząstkę siebie 🙂

Listopad 23, 2018

TACY SAMI W KULTURALNYM WROCŁAWIU 2018 – podsumowanie

Film podsumowujący projekt Tacy Sami w Kulturalnym Wrocławiu 2018.
Zrealizowany przez uczestników warsztatów filmowych, które realizowane były w ramach projektu.

Listopad 18, 2018

Akcja PACZKA :)

Już wkrótce, po raz kolejny, organizujemy "Mikołaja" dla naszych podopiecznych.
Sponsorzy mile wdziani:) Jesteś producentem wyrobów dla dzieci? Masz sklep z takim artykułami lub po prostu CHCESZ POMÓC?
Serdecznie zapraszamy do kontaktu r.rybotycki@fundacjakairos.org

Listopad 4, 2018

Relacja z wycieczki do Synagogi wrocławskiej

Nasi uczestnicy projektu podczas wizyty we wrocławskiej Synagodze.
Ostatni przystanek w kulturowo- historycznej podróży po Wrocławiu.
Projekt realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz Gminę Wrocław.

Październik 31, 2018

Odwiedziliśmy Katedrę Prawosławną w „Dzielnicy 4 Wyznań”

Kolejny przystanek w naszym projekcie historyczno- kulturowym „Tacy Sami w Kulturalnym Wrocławiu 2018”. W sobotę 27.10.2018 odwiedziliśmy Katedrę Prawosławną w „Dzielnicy 4 Wyznań”.Naszym gospodarzem był Ks. Mieczysław, który przedstawił nam tradycję kościoła prawosławnego. Była to niezamawiane lekcja kultury, historii oraz wiary. 👍😀
Projekt jest realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz Gminę Wrocław.

Październik 31, 2018

Co się działo w PAŹDZIERNIKU

Poniżej opisujemy, pokrótce, co działo się u nas w październiku 2018.

Przez cały miesiąc realizowaliśmy zadania programów „Tacy sami 2018” oraz Centrum Klubowe „Poznaj Swój Talent” które finansowane są z dotacji Gminy Wrocław.

Dodatkowo zapłaciliśmy za zakup okularów korekcyjnych dla podopiecznego DPS w Wiązowie, wysłaliśmy kolejną paczkę do Ugandy oraz sfinansowaliśmy operację oka młodej dziewczyny.

W październiku rozpoczęła się również kontrola rozliczenia dotacji na cele Centrum Klubowe Poznaj Swój Talent za rok 2017.

Październik 22, 2018

W sobotę odbyła się wycieczka po Ostrowie Tumskim, zdobyto szczyt katedry oraz odbyto rejs statkiem po Odrze

Fotorelacja z kolejnej kulturalno-historycznej wycieczki po Wrocławiu w ramach projektu „Tacy Sami 2018”, która odbyła się w sobotę 20.10.2018.
Tym razem uczestnicy przeszli przez historię Wrocławia, zwiedzali Ostrów Tumski, zdobyli szczyt katedry, odbyli rejs statkiem po Odrze.
W najbliższy wtorek warsztaty!!!
Projekt realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz finansowany przez Gminę Wrocław.

Wrzesień 30, 2018

Fotorelacja z sobotniej wycieczki do Kościoła Ewangelickiego

Fotorelacja z 2 kulturalno-historycznej wycieczki po Wrocławiu w ramach projektu „Tacy Sami 2018”, która odbyła się w sobotę 29.09.
Tym razem uczestnicy odwiedzili kościół ewangelicki oraz mostek czarownic. Byli na tropach reformacji, Dzielnicy 4 świątyń oraz legendy związanej z mostkiem👍😀
W najbliższy wtorek warsztaty!!!

Wrzesień 18, 2018

Pierwsze warsztaty w ramach projektu Tacy Sami 2018

W ramach projektu „Tacy Sami 2018” odbyły się dziś pierwsze warsztaty.
Jednym z bloków warsztatowych były zajęcia filmowe, które będą odbywać się w każdy wtorek od 15.10. Realizowane były zajęcia teatralne, kulinarne, plastyczne.
Projekt realizowany jest w SP Nr 103 we Wrocławiu (ZS Nr 6) i współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Fundacja Kairos

Naszą misją jest pomaganie ludziom tak, aby zmieniając się od wewnątrz, mogli czynić świat lepszym dla siebie, swoich bliskich i szeroko pojętego otoczenia.