Kwiecień 19, 2019

Czy skorzystaliście już z możliwości odpisania Waszych darowizn od dochodu?

Jeżeli nie, to przed Wami ostatni tydzień na wypełnianie/weryfikowanie Waszych PIT-ów (przypominamy, że na stronie www.podatki.gov.pl znajdziecie już wypełniony PIT, ale darowizny i inne odliczenia musicie wprowadzić sami), na ewentualną korektę deklaracji jest czas do 31 maja (nie dotyczy PIT-28).

Poniższa infografika wyjaśnia, jak i komu możemy przekazać darowiznę w taki sposób, aby można było odpisać ją od dochodu.

Życzymy wysokich odpisów! 🙂

Luty 12, 2019

Obóz narciarski w Rabce!

Ferie dolnośląskie już za nami, ale nasi podopieczni na pewno jeszcze długo będą wspominać zaśnieżone stoki, jazdę o zachodzie słońca i super zabawę na obozie :-).

Styczeń 6, 2019

Posumowanie tego co działo się w grudniu.

Grudzień jest miesiącem podsumowań i rozpisywania nowych projektów, miało więc miejsce dużo spotkań organizacyjnych, np z Gminą Wrocław w sprawie nowego cyklu projektu „Tacy sami w kulturalnym Wrocławiu 2019”, z Zarządem oraz z innymi Organizacjami w celu wymiany doświadczeń i omówienia współpracy.

Nie zapomnieliśmy, oczywiście, o naszej działalności  - przekazaliśmy paczki świąteczne w Obornikach Śląskich w
Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich AURA, wsparliśmy CHD „Zatoka Pereł” w Woli Piotrowej oraz DPS Broniszewice.

Wszystkim sponsorom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za przekazaną dla innych cząstkę siebie 🙂

Listopad 23, 2018

TACY SAMI W KULTURALNYM WROCŁAWIU 2018 – podsumowanie

Film podsumowujący projekt Tacy Sami w Kulturalnym Wrocławiu 2018.
Zrealizowany przez uczestników warsztatów filmowych, które realizowane były w ramach projektu.

Listopad 18, 2018

Akcja PACZKA :)

Już wkrótce, po raz kolejny, organizujemy "Mikołaja" dla naszych podopiecznych.
Sponsorzy mile wdziani:) Jesteś producentem wyrobów dla dzieci? Masz sklep z takim artykułami lub po prostu CHCESZ POMÓC?
Serdecznie zapraszamy do kontaktu r.rybotycki@fundacjakairos.org

Listopad 4, 2018

Relacja z wycieczki do Synagogi wrocławskiej

Nasi uczestnicy projektu podczas wizyty we wrocławskiej Synagodze.
Ostatni przystanek w kulturowo- historycznej podróży po Wrocławiu.
Projekt realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz Gminę Wrocław.

Październik 31, 2018

Odwiedziliśmy Katedrę Prawosławną w „Dzielnicy 4 Wyznań”

Kolejny przystanek w naszym projekcie historyczno- kulturowym „Tacy Sami w Kulturalnym Wrocławiu 2018”. W sobotę 27.10.2018 odwiedziliśmy Katedrę Prawosławną w „Dzielnicy 4 Wyznań”.Naszym gospodarzem był Ks. Mieczysław, który przedstawił nam tradycję kościoła prawosławnego. Była to niezamawiane lekcja kultury, historii oraz wiary. 👍😀
Projekt jest realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz Gminę Wrocław.

Październik 31, 2018

Co się działo w PAŹDZIERNIKU

Poniżej opisujemy, pokrótce, co działo się u nas w październiku 2018.

Przez cały miesiąc realizowaliśmy zadania programów „Tacy sami 2018” oraz Centrum Klubowe „Poznaj Swój Talent” które finansowane są z dotacji Gminy Wrocław.

Dodatkowo zapłaciliśmy za zakup okularów korekcyjnych dla podopiecznego DPS w Wiązowie, wysłaliśmy kolejną paczkę do Ugandy oraz sfinansowaliśmy operację oka młodej dziewczyny.

W październiku rozpoczęła się również kontrola rozliczenia dotacji na cele Centrum Klubowe Poznaj Swój Talent za rok 2017.

Październik 22, 2018

W sobotę odbyła się wycieczka po Ostrowie Tumskim, zdobyto szczyt katedry oraz odbyto rejs statkiem po Odrze

Fotorelacja z kolejnej kulturalno-historycznej wycieczki po Wrocławiu w ramach projektu „Tacy Sami 2018”, która odbyła się w sobotę 20.10.2018.
Tym razem uczestnicy przeszli przez historię Wrocławia, zwiedzali Ostrów Tumski, zdobyli szczyt katedry, odbyli rejs statkiem po Odrze.
W najbliższy wtorek warsztaty!!!
Projekt realizowany przez Fundację Kairos, ZS Nr 6 oraz finansowany przez Gminę Wrocław.

Wrzesień 30, 2018

Fotorelacja z sobotniej wycieczki do Kościoła Ewangelickiego

Fotorelacja z 2 kulturalno-historycznej wycieczki po Wrocławiu w ramach projektu „Tacy Sami 2018”, która odbyła się w sobotę 29.09.
Tym razem uczestnicy odwiedzili kościół ewangelicki oraz mostek czarownic. Byli na tropach reformacji, Dzielnicy 4 świątyń oraz legendy związanej z mostkiem👍😀
W najbliższy wtorek warsztaty!!!